Turniej o Czarną Jaskółkę w Tarnowie

W sobotę 5 marca odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o „Czarną Jaskółkę” rocznika 2008 i młodszych.

W turnieju udział wzięły drużyny: Westovia Tarnów, Unia Tarnów, ŁKS Zgłobice, MGAS Radłovia, FA Dąbrowa Tarnowska, LKS Wierzchosławice-Ostrów, Dream Team Bochnia, Elita Brzesko oraz nasza szkółka piłkarska UKS Orlik Dębno.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna FA Dąbrowa Tarnowska która wygrała wszystkie mecze.

Jak wiodło się naszym podopiecznym:

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Dream Team Bochnia. W tym meczu drużyną dominująca na boisku byli chłopcy z Bochni, nasza drużyna ograniczała się do szczelnej obrony i kontrataków. Gdy wydawał się że uda nam się zremisować pierwszy mecz 40 sekund przed końcem meczu sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym i chłopcy z Dream Team zdobyli jedyna bramkę meczu.

Drugi mecz z gospodarzem turnieju był już pojedynkiem bardziej wyrównanym o końcowym wyniku zdecydowały jednak nasze błędy w obronie i chłopcy z Unii Tarnów zdobyli trzy bramki dla nas kontaktowe trafienie na 2:1 zanotował Kacper Kurek.

Trzeci mecz rozegraliśmy z sympatyczną drużyną LKS Zgłobice i pomimo naszej przewagi nie mogliśmy zdobyć bramki dlatego mecz zakończył się remisem 0:0.

Czwarty mecz z MGAS Radłów rozpoczął się od naszych ataków, pomimo kilku bardzo dobrych okazji nie mogliśmy zdobyć bramki. To my zdobyliśmy pierwsza bramkę w meczu, jednak okazało się że było to trafienie samobójcze. Później chłopcy z Radłowa jeszcze raz pokonali naszego bramkarza a my zdobyliśmy bramkę po akcji Franciszka Gadziny.

Piąty mecz rozegraliśmy z drużyną Elity Brzesko. Początek meczu znowu należał do nas ale nie wykorzystaliśmy okazji do zdobycia bramki i drużyna Elity nas skarciła. W tym meczu wpadła chyba najładniejsza bramka w pojedynkach naszej drużyny, po dośrodkowaniu zawodnik drużyny z Brzeska zdecydował się na uderzenie piłki z powietrza i trafił nią w samo okienko bramki strzeżonej przez Oliwiera. Po tej bramce zawodnicy z Brzeska mieli jeszcze jedną okazję do podwyższenia wyniku jednak dobrze spisali się nasi obrońcy i wybili piłkę przed oddaniem strzału. Od tego momentu UKS Orlik dominował na boisku i zdobyliśmy kolejno cztery bramki a zdobyczą bramkowa podzielili się Kacper i Franek aplikując rywalom po dwa trafienia.

Szósty mecz rozegraliśmy z drużyną Westovi Tarnów i był to najładniejszy mecz w jakim uczestniczyliśmy. Dużo ładnych akcji, szybka gra, dużo strzałów na bramkę i w końcu grad goli. Gdy przegrywaliśmy już 2:0 bramkę dla naszej drużyny zdobył Franek jednak rywale odpowiedzieli kolejnym trafieniem i było 3:1 kolejnym golem w tym meczu popisał się Frank jednak do końca meczu już tylko chłopcy z Tarnowa zdobywali gole i mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Siódmy mecz to pojedynek z najlepszą drużyną turnieju FA Dąbrowa Tarnowska. Skazywani na pożarcie nasi chłopcy dzielnie walczyli i pierwsze minuty meczu były wyrównane. Bardzo dobre tempo gry akcja za akcję i znowu tracimy pierwsi bramkę. Kolejne akcje przyniosły jednak bramkę dla naszych podopiecznych akcję wykończył Kacper Kurek i było 1:1. Kolejną bramkę straciliśmy po bardzo ładnym rozegraniu stałego fragmentu gry a mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Ostatni mecz turnieju rozegraliśmy z LKS Wierzchosławice – Ostrów. Wydawało się że bardzo łatwo poradzimy sobie z rywalem, mecz odbywał się pod nasze dyktando. W naszej bramce stanął Kacper Kurek i w polu widoczny był jego brak. Bardzo dobre akcje UKS Orlik długo nie przynosiły rezultatu i dopiero w 8 minucie bramkę zdobył Oskar Górka. Jak się później okazało jedyną bramkę meczu, dzięki temu wygraliśmy kolejny mecz w turnieju.

Był to bardzo wyczerpujący turniej który dla nas rozpoczął się o 9:30 a zakończył o 16:30. Nasi chłopcy zagrali bardzo dobre zawody dzielnie walcząc w każdym meczu o zdobycie jak najlepszego rezultatu.

Według trenerów najlepszym zawodnikiem drużyny został Franciszek Gadzina który zdobył najwięcej bramek dla naszej szkółki .

Nie ustrzegliśmy się błędów które decydowały o wyniku meczu, jednak nie to jest najważniejsze, każdy z chłopców zasługuje na pochwałę. Uśmiechnięte buzie chłopców były najlepszym podsumowaniem tego turnieju.

Kadra UKS Orlik Dębno: Klimek Karol, Rosegnal Mikołaj, Kurek Kacper, Chrapusta Oliwier, Górka Oskar, Smoleń Jakub, Imioło Filip, Gadzina Franek, Kamil Latocha, Rzepa Patryk, Różak Piotr, Rosegnal Michał. Trener: Mikołaj Gurgul

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, rodzicom naszych podopiecznych za pomoc.