Zakończenie sezonu piłkarskiego - podsumowanie

W sobotę 18 czerwca odbyło się zakończenie sezonu piłkarskiego dla dzieci uczestniczących w zajęciach Szkółki Piłkarskiej UKS Orlik Dębno. Impreza która odbyła się na obiektach LKS Orzeł Dębno była współfinansowana przez Gminę Dębno w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej Pn.: „Mini Euro Dębno 2016” oraz powiat brzeski w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, organizacja jednodniowych imprez sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców powiatu brzeskiego Pn.: Mini EURO 2016. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Dębno Pan Wiesław Kozłowski.

Od godziny 10:00 rozpoczęły się rozgrywki skrzatów, dzieci z roczników 2010 i 2011 w których udział wzięły drużyny Szkółki Piłkarskiej „Zostań Piłkarzem” z Bochni , po dwie drużyny Okocimskiego Klubu Sportowego i Szkółki Piłkarskiej z Łoniowej oraz trzy drużyny naszej Szkółki Piłkarskiej UKS Orlik Dębno. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizowały systemem każdy z każdym. Po rozegraniu całej rundy dokonano kolejnego podziału na grupy. Zmagania skrzatów zakończyły się podsumowaniem i wręczeniem medali każdemu z uczestników. Wręczenia dokonali trenerzy poszczególnych drużyn – taka formuła została przyjęta w całym turnieju ze względu na charakter turnieju który miał być podsumowaniem piłkarskiego sezonu, medal miał być formą nagrody nie tylko za udział w turnieju ale za cały okres treningów w sezonie 2015/2016.

Zaraz po rozgrywkach skrzatów wystartował turniej żaków dzieci z roczników 2009, 2008 i 2007. Ze względu na dużą ilość dzieci z tych roczników w naszej szkółce w tej kategorii występowały drużyny UKS Orlik Dębno podzielone pod względem oddziału w jakim trenują. Na trzech boiskach mecze rywalizowało dziesięć drużyn z oddziałów z Sufczyna, Dębna, Porąbki Uszewskiej, Biadolin Szlacheckich, Maszkienic i Łysej Góry. W pierwszym etapie turnieju losowo przydzielone drużyny grały systemem każdy z każdym. Po I etapie nastąpiła faza finałowa w której drużyny które wygrały swoją grupę rywalizowały między sobą, analogicznie sytuacja była w przypadku zdobycia drugiego miejsca. Pozostałe drużyny utworzyły trzecią grupę.

Ostatnimi grupami wiekowymi które swoje rozgrywki rozpoczęła od godziny 12:30 były dzieci z kategorii orlików (roczniki 2005 i 2006) i młodzików (roczniki 2004 i 2003). W turnieju orlików wystartowały cztery drużyny UKS Orlik i jedna drużyna SP Łoniowa. W kategorii młodzików wystartowały trzy drużyny.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodycze, lody, soczki, wodę.
Do dyspozycji dzieci miały dmuchany zamek i zjeżdżalnię , do woli mogły się zajadać watą cukrową a chętni mogli pomalować twarz w piękne wzory.

Na zakończenie turnieju odbył się mecz pomiędzy Rodzinami dzieci trenujących w Szkółce Piłkarskiej UKS Orlik a trenerami Szkółki, którego wyniku tradycyjnie nie podajemy gdyż całej imprezie miała towarzyszyć dobra zabawa a nie presja wyniku.

Impreza przerosła nasze oczekiwania w rozgrywkach brało udział 180 dzieci a na obiekcie zjawiło się ponad 300 osób.

Mamy nadzieję że udało nam się sprostać wymaganiom i wszyscy wyjechali z turnieju zadowoleni.